„Učenie“ je vtedy úžasne, keď máme možnosť aktívne prepájať všetky tieto zmysly … vtedy si vlastne ani neuvedomujeme, že sa niečo učíme, pretože sa nám poznatky akosi ľahko a „automaticky“ dostávajú pod kožu, pretože si ten zážitok dokonale precítime.

Pátračské brožúrky toto všetko prirodzene spájajú do jedného krásneho celku, a dokonca pridávajú ešte niečo naviac … „nútia“ účastníkov hry NAČUCHAŤ sa iného vzduchu na miestach, ktoré spoznávajú netradičným spôsobom.

 

Počas minulého roka ste nás mohli VIDIEŤ na mnohých vychádzkach nielen v centre mesta, ale aj v Dúbravke, Devínskej Novej Vsi alebo na Železnej studničke a počas Pátrač Tino párty bolo možné VIDIEŤ aj výstavu všetkých detských obrázkov. A VIDIEŤ nás bolo aj na Seminári pre učiteľov, pedagogických pracovníkov a odbornú verejnosť. Tento rok sme v spolupráci s Bratislava Tourist Board otvorili aj nové kontaktné miesto v centre mesta (Turistická informačná kancelária, Klobučnícka 2), kde si môžete pre svoje individuálne vychádzky zakúpiť akékoľvek brožúrky a po zvládnutí tejto zábavno-vzdelávacej hry aj vyzdvihnúť odmeny.

Počas organizovaných vychádzok ste mali možnosť POČUŤ rozprávanie profesionálnych sprievodcov, ktorí tieto výlety obohatili o pútavé príbehy a informácie, ktoré sa do brožúrok už jednoducho nezmestili:)

Zábavno-vzdelávaciu hru „Pátrač Tino spoznáva…“ si počas uplynulej pátračskej sezóny malo možnosť VYSKÚŠAŤ takmer 1000 zvedavcov nielen v Bratislave, ale aj v Košiciach a Banskej Bystrici.

 

… a v tomto krásnom poslaní plánujeme pokračovať ďalej.

 

Pokiaľ sú vám naše aktivity sympatické, neváhajte nás podporiť:

– 2% z vašich daní (IČO: 4241 6655)

– dobrovoľným príspevkom (IBAN: SK18 8330 0000 0021 0074 9624)

– „pomocnou rukou alebo hlavou“

Pokiaľ by ste sa rozhodli aktívnejšie sa zapojiť do činnosti OZ Pátrač Tino (odborná príprava nových tém/brožúrok, organizačné zabezpečenie podujatí, animátori pre prácu s deťmi, kontakt s médiami alebo čokoľvek iné, čo vás baví a chcete sa s tým podeliť), nadšené srdcia a akékoľvek nápady sú vítané … a vopred za ne ďakujeme!